Altunizade Oto Ekspertiz

Altunizade Oto Ekspertiz

İkinci el araç alımlarında, iyi bir alışveriş ve güvenli sürüş yapılabilmesi için, aracın arızalarının satın alınmadan bilinmesi, sorunların giderilmesi ve alımlarda aldanmalar yaşanmaması açısından, son derece faydalıdır. Bu da ekspertiz firmaları sayesinde mümkün olmaktadır. Satıcının istemekte olduğu fiyat da bu işlemler sayesinde, daha gerçekçi olarak değerlendirilebilmektedir.

 

 

Ekspertiz İşlemleri Neleri Kapsar

Ekspertiz işlemleri, ikinci el araç alımlarında, otomobil motorunun mekanik kontrolleri, dış ve iç elektronik aksamlarının incelenmesi, boya kaporta ve alt mekanik kontrollerinin yapılması, hasara ait kayıtların çıkarılması, yasal sorgulamalarının yapılması ve test sürüşlerini kapsar. Bilgisayarlar aracılığı ile yapılan hasar tespitlerinde bir şey çıkmaması durumunda, kaporta boya kontrollerinde son derece dikkatli olunması gerekmektedir. Bunun nedeni aracın kaza yapmış olması durumunda, bazen kaza kaydı tutulmaksızın şahısların anlaşmasıdır. Aracın kazaya karışıp karışmadığını kaporta boya kontrolleri ile anlamak mümkün olmaktadır.

Ekspertiz Firmasında Kalitenin Önemi

Ekspertiz işlemlerinin işinde uzman olan kaliteli ustalar ve teknolojik araçlar ile yapılması gereklidir. Her firmada aynı kalite ve özen ile yapılmayan bu işlemlerin sonucunda, araçları satın alan kişiler, alımlardan sonra kötü olan sürprizler ile karşılaşmaktadırlar. Altunizade oto ekspertiz firması konusunda deneyimli olan elemanları aracılığı ile, ekspertiz hizmetlerini siz değerli müşterilerimize vermektedir. Uzman ustalarımız, araçları her yönden titizlik ile inceleyerek, hasar kayıtları ve yasal sorgulamalarını da yapmaktadır.

Satıcı tarafından saklanmış olabilecek araca ait hasarlar, haciz kaydı ve ya rehin durumu var ise bunları ortaya çıkartmaktadır. Yapılan incelemeler sonucunda ustalarımız, gerekli raporları ortaya çıkartarak alıcıya sunmakta ve yazılı olarak da vermektedir. Hasar raporunun yüksek çıkması, aracın fiyatının düşmesine sebep olacaktır. Bu raporlar sonrasında aracı istenen fiyattan alıp almamak tamamen sizin inisiyatifinize kalmaktadır.s